úkoly

Naše voříškiáda je zaměřena na to, aby jste si s pejskem zpříjemnili volný čas.

  1. Vánoční dárek – určitě váš chlupáč dostal od Ježíška nějakou hračku. Prvním úkolem je, zapojit do hraní právě tento vánoční dárek. Ukažte nám, jak se přetahujete, hrajete si či aportujete. A jestli u vás Ježíšek nadělil pelíšek, tak nám ukažte, jak na něm váš chlupáč relaxuje 🙂
  2. Hledačka – určitě vám zbyla hromada balícího papíru. Vezměte několik kousků, dejte do nich oblíbený pamlsek, zmuchlejte, schovejte po bytě. Jak dlouho bude trvat vašemu pejskovi než všechny kousky najde?
  3. Po Vánočních svátcích je potřeba se zbavit nějakých těch kil navíc z cukroví a salátu 🙂 vyražte proto na procházku. Nechceme vás nijak limitovat, takže v rámci svých časových možností a sil. Vaším úkolem na procházce je postupně na různých místech splnit povely základní poslušnosti. Z tohoto úkolu proto pošlete fotky s povelem SEDNI, LEHNI, ZŮSTAŇ, DEJ PAC. Pokud váš pejsek nějaký z povelů nezvládá, nic si z toho nedělejte a jednoduše ho vynechejte 🙂 Pokud nebude vhodné počasí, ukažte nám tyto povely v teple domova 🙂
  4. Ruličkovník – starý dobrý a osvědčený hlavolam. Vezměte ruličky od toaletního papíru (nebo kelímky), udělejte do nich dirku tak, aby se daly navléknout na provázek. V případě ruliček přimáčkněte jejich spodní část k sobě a ohněte, aby jste vytvořili dno. Teď už stačí pouze ruličky navléknout na provázek k něčemu přivázat, naplnit pamlsky (do každé jeden) a nechat pejska, ať pamlsky dostane ven. 
  5. Je na čase chlupáče zaměstnat na delší dobu 🙂 vezměte PET lahev a nasypejte do ní oblíbené pamlsky. Položte jí před pejska a změřte čas, za jak dlouhou dobu si poradí a zvládne ven dostat první pamlsek. Ty zbylé mu tam určitě nechte a nechte ho dál si hrát. Chvilka pro sebe určitě není na škodu 🙂
  6. Šestý úkol můžete ideálně plnit naposlední den v roce. Ten je pro pejsky hodně stresující a doporučuje se je co nejvíce zabavit. Tady je proto příležitost pro volnou disciplínu. Ukažte nám, co umí a co ho baví. Fantazii se meze nekladou.
  7. Říká se, jak na Nový rok, tak po celý rok a proto je dalším úkolem vyfotit fotku na téma „Ukaž lásku ke svému psovi“. Ze všech těchto fotek necháme vybrat lidi na Facebooku jednoho z vás, který od nás dostane dárek pro vašeho chlupáče.

Nezapomeňte nám z každého úkolu poslat fotku nebo video. Ze všech, kteří pošlou následně vybereme tři z vás, kteří od nás dostanou plecháček. Pokud si nebudete s nějakými úkoly vědět rady, klidně nám napište, poradíme.

Děkujeme, že jste se rozhodli zpříjemnit si čas naší virtuální voříškiádou. Svou účastí jste zároveň podpořili útulky a spolky, které se starají o opuštěná a týraná zvířata.

Děkujeme, vážíme si vaší podpory, přejeme hodně zábavy